Aqualyx

Aqualyx został opracowany w celu niechirurgicznej redukcji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Roztwór jest podawany podskórnie, bezpośrednio w tkankę tłuszczową, która ulega rozpuszczeniu, a uwolnione kwasy tłuszczowe zostają naturalnie wchłonięte przez organizm. Preparat jest biokompatybilny oraz całkowicie biodegradowalny. Aqualyx jest jedynym środkiem przeznaczonym do intralipoterapii, która została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej.

Preparat został opracowany w 2007 roku przez profesora Motolese, na bazie deoksycholanu sodu, bez fosfatydylocholiny, działający na zasadzie detergentu. Roztwór rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową aktywując proces adipocytolizy.  

Aqualyx podany bezpośrednio w tkankę tłuszczową powoduje zniszczenie komórek tłuszczowych, których pozostałości transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

W przeciwieństwie do stosowanych dotychczas roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx jest: mniej bezbolesny i bardziej skuteczny, mniej inwazyjny (od 1 do 2 wkłuć) oraz szybszy – (mniejsza liczba koniecznych zabiegów do uzyskania efektów) .

Zabieg z użyciem Aqualyx jest bezpieczną alternatywą dla chirurgicznej lipolizy, wyróżnia się mniejszą ilością powikłań, małą inwazyjnością, nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania.

Czy jest to zabieg odpowiedni dla mnie?

Optymalne efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Szczególnie w przypadku takich miejscowych nagromadzeń tkanki tłuszczowej jak: biodra, bryczesy, brzuch, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

U kogo zabieg jest przeciwwskazany?

Zabieg jest przeciwwskazany u:

– chorych na cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, choroby nerek, choroby wątroby, otyłość, choroby układu krążenia, choroby układu krwiotwórczego, nowotwory, u osób przyjmujących leki przeciwkrzepliwe, z aktywnymi chorobami infekcyjnymi skóry w miejscu podania preparatu;

– choroby tarczycy: Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero.

Zabiegu nie wykonujemy u kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią.

Możliwe objawy uboczne :zaczerwienienie skóry w miejscu podania preparatu, obrzęk, siniaki, uczucie dyskomfortu w miejscu podania, świąd, pieczenie.

Objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilu dni.

Czas działania.

Zabieg trwa około 30 minut. W trakcie jednej wizyty można użyć maksymalnie 5 ampułek preparatu. Pierwsze efekty widoczne są po upływie 2-3 tyg, a pełen efekt pozabiegowy wykształca się w czasie 3-4 miesięcy. Zazwyczaj do spełnienia oczekiwań należy wykonać serię 3-5 zabiegów wykonywanych w odstępach 3 tygodniowych.

Zalecenie przed i po zabiegowe.

Zarówno przed jak i po zabiegu zaleca się aby prowadzić dietę niskotłuszczową, unikać alkoholu, oraz spożywać duże ilości wody aby pobudzić eliminację toksyn przez organizm.

Czy efekty zabiegu są trwałe?

Efekty intralipoterapii są trwałe pod warunkiem, że pacjent utrzymuje zbliżoną wagę ciała. Jeżeli jednak dochodzi do znacznego zwiększenia masy ciała, istnieje możliwość, że tkanka tłuszczowa ulegnie zwiększeniu, również w obszarze, który uprzednio został podany zabiegowi.