Powiększanie i modelowanie policzków
Efekt powiększenia i modelowania policzków uzyskujemy poprzez podanie wypełniacza z usieciowanego kwasu hialuronowego dużej gęstości, preparatów z usieciowaną hydroksycelulozą, lub hydroksyapatytu wapnia w głębokie warstwy skóry właściwej lub podskórnie. Uzupełniając miejsca, które utraciły swą naturalną objętość możemy uzyskać bardziej okrągłe, jędrne policzki. Zabieg ten może również wygładzić powierzchowne linie i zmarszczki w obrębie otaczającej skóry. Wielu pacjentów docenia tę procedurę, ponieważ dzięki niej wyglądają młodziej, promienniej, oraz nabierają pewności siebie.
Dla kogo odpowiedni jest ten zabieg?
Zabieg ten jest odpowiedni dla kobiet i mężczyzn, którzy odczuwają, że ich policzki są niedostatecznie zdefiniowane. Mimo, że procedura jest dedykowana dla dojrzałych osób, które zaczynają dostrzegać oznaki starzenia się, to wykonujemy ją również u młodych osób, u których brakuje pełności policzków. Zabieg doskonale sprawdzi się u osób, u których głównym problemem w harmonii twarzy są kontury policzków. Jeśli chcesz, aby Twoje policzki zostały powiększone i wymodelowane zgłoś się na wizytę konsultacyjną z lekarzem medycyny estetycznej.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg powiększania i modelowania policzków trwa ok 30 minut. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana miejscowo kremem Anesderm, dodatkowo możemy podać znieczulenie miejscowe w postaci iniekcji z lidokainy, oraz schładzać powierzchnię skóry w trakcie zabiegu zimnym kompresem. Procedura nie wymaga nacięcia skóry. Wypełniacz w formie żelu lub cieczy podajemy za pomocą igły lub kaniuli w wybrane miejsca w obrębie policzków oraz wokół nich. Po zabiegu lekarz wykonuje specjalny masaż aby odpowiednio ułożyć preparat i uzyskać idealny, naturalny efekt powiększenia i wymodelowania.
Zalecenia po zabiegu.
Po zabiegu pacjent może powrócić do swych codziennych obowiązków, bez konieczności rekonwalescencji. Przez kilka dni może się utrzymywać pewnego stopnia obrzęk, tkliwość, bolesność. Czasami obserwujemy zasinienie, które może rozciągać się w górę do okolicy oczu, jednak zazwyczaj jest niewielkie i łatwo je ukryć pod makijażem. W ciągu kilku pierwszych dni ważne, aby unikać dotykania policzków, aby nie doszło do przemieszczenia preparatu.
Jak przygotować się do zabiegu?
- Należy rzucić lub ograniczyć w znacznym stopniu palenie papierosów na 6 tygodni przed planowanym zabiegiem aby proces gojenia przebiegał w sposób prawidłowy.
- Przynajmniej 7 dni przed zabiegiem nie przyjmować aspiryny, leków przeciwbólowych, ziół, lub innych substancji które mogą powodować wzmożone krwawienie.
- Ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu zarówno przed jak i po zabiegu.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Efekty zabiegu w zależności od rodzaju zastosowanego wypełniacza utrzymują się od 10 do 24 miesięcy.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- ciąża, karmienie piersią,
- choroby o podłożu autoimmunologicznym,
- skłonność do powstawania blizn przerostowych,
- aktywne stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
- choroby nowotworowe
Jakie są koszty zabiegu?
Koszt zabiegu zależy od ilości oraz rodzaju zastosowanego wypełniacza. Zazwyczaj w trakcie zabiegu zużywamy 2 ml kwasu hialuronowego, hydroksycelulozy lub hydroksyapatytu wapnia. Cena 2 ml w zależności od preparatu wynosi od 1700 do 2400 zł.